Sexuálny kontakt s tehotnou ženou

Ako to máte vy? Stalo sa vám, že ste otehotneli a potreba sexuálneho kontaktu s milovaným zrazu zmizla? Ocitli ste sa v nepochopiteľnej a ťažko vysvetliteľnej situácii, otázkami tipu: Prečo? Aký je dôvod? Máme sa ešte radi?… Žena sa bojí a muž to nedokáže pochopiť, prečo zrazu je tu taká zmena?!


,,Dieťa postupne zaberá stále viac miesta v materskom lone. Vníma ho ako svoj svet a ťažko nesie akýkoľvek zásah do tohoto priestoru. Otec pre dieťa existuje len prostredníctvom stien matkinho brucha, ale zrážku s jeho reprodukčným orgánom dieťa vníma ako násilie.

Všetky príručky, ktoré dovoľujú súlož v období tehotenstva, berú ohľad iba na mužskú pozíciu. Hovorí sa, že muž nedokáže vydržať niekoľko mesiacov bez pohlavného styku. Týmto sa ihneď zavrhujú otcovské city a uznáva sa iba prianie samca. Pokiaľ niektorým mužom vyhovuje, že fyziologické prianie prevažuje nad ľudskými a duchovnými, budiž.

Nasledujúce riadky sú pre mužov, ktorí nezabudli, že sú ľudia, nie nástroje k určitej fyziologickej funkcii, ktorá mimochodom nie je jedinou, ktorá naznačuje ich príslušnosť k mužskému pohlaviu.

Milujúci muž, ktorý cíti harmóniu a jednotu so svojou partnerkou, vníma nie len pravidelnú-mesačnú očistu svojej ženy, ale aj samotné tehotenstvo. Toto spojenie umožňuje mužovi  jasne cítiť svoje vyvíjajúc-e sa dieťa. Láskavý a pozorný vzťah k matke a dieťaťu, ktoré v sebe nosí, vytvára energetické zjednotenie, ktoré bude podporovať a spájať všetkých troch po celý život.

Vďaka tejto podpore a starostlivosti zo strany otca získava dieťa realizačnú energiu, ktorá mu pomôže v jeho živote. V tejto harmónii muž necíti sexuálnu potrebu. Jeho energia sa spája s energiami jeho manželky a dieťaťa a vyvažuje auru všetkých troch.

Pokiaľ k tomu nedochádza, dieťa vníma svojho otca ako nepriateľa. Tento stav môže pretrvať aj po jeho narodení. Sex s tehotnou ženou spôsobuje u dieťaťa pocit bezbrannosti, poškodenie fyzického tela a určité problémy s reprodukčnými orgánmi.

Tu je príklad:

Do  mojej ordinácie prišiel muž. Prílišná oblosť v dolnej časti tela, problém s ľadvinami a impotencia boli iba časťou jeho problémov. V hľadaní pôvodnej príčiny sme sa pustili na cestu jeho životom. V stave hlbokého uvoľnenia sa muž ocitol vo svojom prenatálnom období a plne pocítil vnútromaternicový stav. Potom prišli nepríjemné pocity, kedy do jeho stehna stále štuchal dlhý predmet. Ukázalo sa, že to bol okamih spojenia jeho rodičov. V tej chvíli pacient ucítil bolesť a strach z útoku. Keď sme tento okamih jeho života prepracovali, problémy postupne zmizli. Stehná sa začali rýchlo zmenšovať, reprodukčný orgán nadobudol normálnu veľkosť a tvar. Muž bol schopný pohlavného kontaktu s milovanou ženou. Teraz čakajú dieťa.

Keď som napísala ,,čakajú”, nezmýlila som sa.  Dieťa čakajú OBAJA a rovnako OBAJA cítia jeho vývoj.

Nesprávny vzťah s mužom môže uškodiť dieťaťu. Pokiaľ tehotná žena cíti pohlavnú túžbu, začne to cítiť aj dieťa. Chlapček, ktorý sa vyvíja v matkinom lone a spoločne s ňou cíti sexuálnu túžbu po otcovi, vníma tento stav ako pozitívny. Po narodení si dieťa naň stále pamätá.

Rovnako ako muž i žena by nemala pociťovať sexuálne túžby v tehotenstve. Tie vypovedajú o problémoch v jej rode, kde chýbala mužská pomoc a energia. K podobným anomáliám dochádza vo chvíli, kedy obaja nechcú, alebo si nevedia vymieňať energiu bez sexuálneho kontaktu.

Ako už bolo povedané, súčasná spoločnosť je posadnutá sexom. Zámena skutočnej lásky za sex spôsobila chorobu spoločnosti. Pojem ,,sex pre zdravie”, ktorý vymyslela medicína a sexuológovia, málokomu pomáha. Športový zápas v posteli, kedy obaja strácajú silu a energiu, sa skôr podobá narkománii.

Bezpochyby stav vysilenia a svalová záťaž vedú k uvoľneniu. Ale pokiaľ sa človek behom dňa nevenuje fyzickej činnosti a cíti sa veľmi podráždený, je lepšie si zabehať, alebo si zájsť do fitness centra. Plytvanie energiou cestou vysilenia sa je ako pomalá sebe-vražda. Obzvlášť sa to vzťahuje na mužov, ktorí zbytočne rozosievajú svoje semeno, čím skracujú svoj život.”

[Šeremetěvová, 2008, str. 45 – 47]

Možno vám rodičom pomôže vniesť do tejto nezvyčajnej situácie trochu svetla tento netradičný pohľad na spájanie sa rodičov počas tehotenstva. Netvrdím, že to je univerzálne a platí pre všetky jedince, avšak tím čo sa ocitnú v tejto situácii, to môže byť skutočne prínosnou informáciou a vniesť späť do života vzájomnú radosť a pochopenie.

Zdroj:

[ŠEREMETEVA, Galina Borisovna. Aby dítě bylo šťastné. Praha: Zvonící cedry, 2008. ISBN 978-80-904001-2-2]

Autor: Zuzana Reháková

Podpora SEBAVEDOMIA prirodzeného pôrodu, >> ŽENA VIE PORODIŤ & DIEŤA SA VIE NARODIŤ. Sprievodca DOJČENÍM a RADOSTI života. Moja misia je navrátiť ľudstvu poznanie pravej HODNOTY dojčenia, NAPOJENIE na vlastnú INTUÍCIU a OTVORENIE SRDIEČKA. Robím to k úžitku a celkom zdarma. Autorka E-Knižky: CESTA VNÚTORNÉHO ZDRAVIA. Môj príbeh si prečítajte tu >>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *