Ako funguje prsník

Ako funguje prsník

Na chuť spotrebiteľa

Pred polstoročím to bolo rozšírené a nesprávne presvedčenie, že množstvo vyprodukovaného mlieka bolo stanovené: niektoré majú veľa mlieka a ďalšie, trochu mlieka. Niektorým mlieko trvalo týždeň, ďalším dva mesiace a potom bolo odstránené: depozit bol prázdny.

Mohlo by to byť tiež, samozrejme, mať dobré mlieko, alebo zlé mlieko. Boli to veci, ktoré mali alebo nemali. Ak máte veľa mlieka a dobré mlieko, mali ste šťastie, a môžete dojčiť, a váš syn bude vychovaný veľký a krásny. Ak máte málo mlieka, alebo je vodnaté, neexistuje žiadny liek “šťastie, že vymysleli fľaše!”

Čokoľvek matka robí, alebo nerobí nebude mať vplyv na výsledok:

Ak ste poznali, že niektorá matka, ktorá dojčila dlhšie ako tri mesiace (ktoré v tej dobe bolo hrdinské), alebo viac ako šesť (to už bola priamo výstrednosť), nemohli ste si dovoliť, opýtať sa<< Vysvetlite mi ako ste to urobila, ja by som  rada, dojčila svoju dcéru >>, ale skôr diskutovať so závisťou: <<, máte šťastie, máte mlieko! “Prajem si, aby som mohla dojčiť moju dcéru!” (No, aby som vám povedala pravdu, naj-častejším komentárom bolo: << Neviem, prečo sa toľko obetujete  dojčením, ja som môjmu dávala fľašu a je veľmi pekný, nič mu nie je>>).

A to nie je príliš náhoda, že takmer nikto v Európe nemá mlieko a v Afrike majú takmer všetky matky mlieko?

Samozrejme, závisí to od rasy: čierne majú viac mlieka, ako aj rómky, avšak, biele nemajú (niektorí dodali, že, samozrejme, čierne a rómky boli primitívne rasy). A prečo potom naše babičky (babičky pred polstoročím, prababičky alebo prababičky čitateľa), mali mlieko, keď boli z rovnakej rasy?

Vysvetlenia boli rozdelené

Pre niektoré, to boli obavy z moderného života, ktorý skončil s dojčením, pre ostatných to bol prirodzený vývoj v akcii: orgán, ktorý nie je použitý zakrpatie a čoskoro budú narodené dievčatá, bez poprsia (ah, ale predtým, sa narodili s prsiami? ).


Rovnako ako v karikatúrach, kde hmyz  mutuje za päť minút

Ale to nie je to, ako funguje evolúcia. V skutočnosti, získané charaktery sa nededia (to je: aj keby tam bolo sto nasledujúcich generácií  matiek, ktoré nedojčia, sto a jedna by mala rovnaké gény a rovnaké prsia a mohla ich použiť, ak by chcela, a vedela ako).

A aj keď by sa objavila mutácia ženy bez mlieka

(čo sa môže udiať, a v skutočnosti sa stalo) bude mať jednu alebo dve dcéry, dve alebo tri vnučky … , Pre dôležitú časť populácie, ktorá by mala tento mutačný gén, že nemá mlieko, by trvalo tisíce rokov a predovšetkým reprodukčná výhoda: ženy bez mlieka by mali oveľa viac detí, alebo ich deti by prežili ľahšie.

Bez vývojovej výhody mutácia nemá žiadny dôvod na rozširovanie, po tisícoch rokov môže byť len niekoľko potomkov. V stredných vrstvách priemyselných krajín z poslednej tretiny storočia XX, predpokladaný gén nemajúci mlieko nemá reprodukčnú výhodu.

Práve naopak, počas miliónov rokov a ešte dnes vo väčšine sveta

Ak má matka málo mlieka alebo zlé mlieko, je veľmi pravdepodobné, že jej deti zomrú (pokiaľ im iná žena nedá prsník). Akýkoľvek možný mutačný gén, ktorý je ďaleko od rozšírenia, by bol prísne eliminovaný. To je dôvod, prečo je tak málo žien bez mlieka.


Nie, nevyvinuli sme sa
máme rovnaké gény ako naši starí rodičia. Máme tie isté gény ako obyvatelia jaskyne Altamira. A tabuľka výroby mlieka alebo časovo obmedzená by nebola kompatibilná s bežne pozorovanými skutočnosťami.

Chyba je možno v tom, že sa snažíme porovnávať s kravami

Áno existujú rasy kráv, ktoré produkujú viac mlieka ako iné rasy.  Obyvatelia vidieka to vedia po stáročia.  ?Prečo potom neexistujú ženy mliečnej rasy? Ale oko, dojnice nie sú normálne cicavce. Sú mutovaného charakteru práve na tento účel, aby produkovali oveľa viac mlieka ako potrebujú ich teliatka.

Keby laň produkovala toľko mlieka ako krava, bola by chorá laň.

Je zrejmé, že deti, ako vyrastajú, potrebujú viac a viac mlieka (až kým nezačnú s inými príkrmami, spotreba mlieka sa stabilizuje a neskôr klesá). Niet pochýb o tom, že keď dieťa dostáva fľašu, musí sa stále viac a viac dávať.

Produkcia mlieka sa vytvára na mieru bábätka:

Nie je potrebné vedieť, koľko mlieka dieťa vypije. Vypije len toľko, koľko práve potrebuje a produkcia mlieka sa prispôsobuje jeho potrebám.

Ide o otázku dizajnu. Potrebujeme systém, ktorý sa neustále prispôsobuje potrebám dieťaťa a vytvára viac mlieka, ak dieťa chce viac a menej mlieka, ak dieťa chce menej. Systém, ktorý naďalej vyrába mlieko, keď to dieťa potrebuje, a prestane sa vyrábať, keď sa prestane dojčiť. Vyrobí mlieko pre jedného, ak je len jedno dieťa a mlieko pre tri, ak sú narodené trojčatá.

Ak saje veľa, vyjde veľa mlieka, ak prestane sať, mlieko prestane vyjsť

Je to mechanizmus, ktorý už prvé cicavce vynašli pred viac ako 200 miliónmi rokov, príroda má tendenciu zachovať riešenia, ktoré fungujú dobre.

Môžeme ešte trochu vyladiť. V prírode, ak dieťa nesaje, mlieko sa prestane produkovať, a hotovo.

Ale veľa matiek chorých alebo predčasne narodených detí, ktoré sa nedokážu dojčiť, alebo mnohých matiek, ktoré idú do práce, si odsajú mlieko a dajú svojmu dieťaťu inými prostriedkami. To, čo robí, aby prsník produkoval mlieko, nie je v skutočnosti dieťa pri dojčení, ale skutočnosť, že sa čerpá mlieko. Odsajete ho akýmkoľvek spôsobom: dojčenie alebo ručné odoberanie alebo pomocou odsáva-čiek.

Ak chcete dojčiť, všetko, čo potrebujete, je vedieť  strčiť prsník do úst dieťaťa.

 

Autor: Zuzana Reháková

Podpora SEBAVEDOMIA prirodzeného pôrodu, >> ŽENA VIE PORODIŤ & DIEŤA SA VIE NARODIŤ. Sprievodca DOJČENÍM a RADOSTI života. Moja misia je navrátiť ľudstvu poznanie pravej HODNOTY dojčenia, NAPOJENIE na vlastnú INTUÍCIU a OTVORENIE SRDIEČKA. Robím to k úžitku a celkom zdarma. Autorka E-Knižky: CESTA VNÚTORNÉHO ZDRAVIA. Môj príbeh si prečítajte tu >>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *